Sebastian Pożoga – WordPress, docker i wp-cli – łączą siły

Podczas prezentacji opiszę jak zabrałem się za konteneryzację mojego starego bloga. Jakie są zalety konteneryzacji strony. Czym jest wp-cli i jak pomaga w zarządzaniu stronami, nie tylko tymi zbudowanymi na dokerze.

Prezentacja będzie dla średnio zaawansowanych. Nie będę opisywał zaawansowanych mechanizmów pod maską. Przejdziemy przez budowanie obrazu. Opiszę jak działa entrypoint i jak dystrybuujemy aplikację z wykorzystaniem dockera hub. Czy warto posiadać środowisko testowe? Ja posiadam 😉 Co jest już ok i nad czym muszę popracować…
Dlaczego NIE lubię i dlaczego lubię WordPressa.

Sebastian Pożoga – z komputerami miałem styczność, odkąd pamiętam. Od początku moje zainteresowania podzielone były między elektronikę a programowanie. Na co dzień skupiam się na ostatnim. Do elektroniki chciałbym wrócić ale brakuje mi czasu. To już taka bolączka współczesności. Czasem organizuję spotkania, czasem nagrywam cudze. Możecie obejrzeć je na moim blogu. O nim będę opowiadać. Lubię OpenSource i lwią część swojej pracy publikuje za darmo. Po godzinach rozwijam różne otwarte projekty. Część sam, część ze znajomymi.

BLOG

WP-CLI

REPOZYTORIUM